Με αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός νίκησε 76-68 τον Παναθηναϊκό στον τρίτο τελικό μείωσε σε 2-1 και οι δυο ομάδες πάνε στο ΟΑΚΑ την Κυριακή για το 2ο ματς μπολ. Πλέον οι πειραιώτες στοχεύουν μόνο στο «διπλό» την προσεχή Κυριακή, προκειμένου να ισοφαρίσουν σε 2-2 και να διεκδικήσουν σε πέμπτο αγώνα τον πολυπόθητο τίτλο. Σε διαφορετική περίπτωση, αν οι «πράσινοι» προστατεύσουν την έδρα τους, τότε ο Παναθηναϊκός θα κάνει το 3-1 στη σειρά και αυτομάτως θα στεφθεί πρωταθλητής για 32η φορά στην ιστορία του και 9η διαδοχική.
Μπουρούσης, Σπανούλης, Πριντεζης και Πελεκάνος οι κορυφαίοι για τον Ολυμπιακό ενω για τον Παναθηναϊκό ο Μπατίστ, ο Διαμαντίδης του 2ου ημιχρόνου και ο Νίκολας του πρώτου ημιχρόνου ήταν οι καλύτεροι.
You can leave a response, or trackback from your own site.

0 Response to "TIME TO PARTY ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΓΛΕΝΤΗΣΟΥΜΕ"