Καθοδηγούμενος από έναν καταπληκτικό Διαμαντίδη (21 πόντους, 8 ασιστ) ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Ολυμπιακό 75-70 στον πρώτο τελικό, έσπασε το πλεονέκτημα της έδρας και πήρε το προβάδισμα (1-0)στη μάχη του τίτλουΎστερα από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη ματς ο Παναθηναϊκός μετά από ένα μουδιασμένο πρώτο δεκάλεπτο ισορρόπησε το ματς και από τη στιγμή που πήρε το προβάδισμα (στο τρίτο δεκάλεπτο) έλεγξε το ρυθμό και έφτασε στη νίκη.
Εκτός του καταπληκτικού Διαμαντιδη πολύ μεγάλη εμφάνιση έκαναν ο Μπατίστ με 13 πόντους και ο Μάριτς με 14 πόντους και 5 ριμπάουντ.Από τον Ολυμπιακό ο Τεόντοσιτς(14 πόντους, τους 12 στο πρώτο μέρος) ξεκίνησε εντυπωσιακά αλλά εξαφανίστηκε στο 2ο ημίχρονο, ενώ πολύ καλος ηταν ο Μπουρούσης με 14 πόντους και 7 ριμπάουντ καθώς και ο Σπανούλης του 2ου ημιχρόνου(12 πόντους 4 ασίστ).
You can leave a response, or trackback from your own site.

0 Response to "ΜΗΤΣΑΡΑ ΜΗΤΣΑΡΑ ΣΚΙΣΤΟΥΣ ΤΗΝ ΚΩΛΑΡΑ"